Günlük Refakatçi Hizmeti

Günlük refakatçi hizmetimiz ile hastalarınıza veya yaşlılarınıza en iyi şekilde bakacak bayan bakıcı ihtiyaçlarınız ihtiyaçlarınız için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Sizlere ne iyi ve size en uygun bayan refakatçiyi getiriyoruz. Hem de çok uygun bütçeler ile hemen arayın: 0533 301 12 00

Refakatçi Desteği Neden Gereklidir?

Refakatçi, herhangi bir neden dolayı günlük ihtiyaçlarını gerçekleştiremeyen kişilere ev veya hastane ortamında verilen personel hizmetidir. Refakatçiler konusunda tecrübeli, bu alanda gerekli eğitimi almış, yardımsever ve güler yüzlü çalışanlardan oluşmaktadır. İhtiyaca göre günlük refakatçi veya haftalık refakatçi olarak verilebilen bu hizmet hem kişinin yaşam kalitesini arttırmakta hem de ailelere sosyal yaşamda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Özellikle hastalara güvenilir bir personel desteği verilmesi yaşamsal sürecin devamlılığı için gerekmekte olup, fonksiyonel ihtiyaçların da vazgeçilmez bir parçasıdır. Aynı zamanda ileri yaşlarda görülmesi muhtemel yalnızlık kaygısı ile ruh sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi adına refakatçi desteğinin verilmesi kişinin moral ve motivasyon anlamında da beklentilerini karşılamaktadır.

Günlük Refakatçi Hizmeti

İhtiyaca Göre Refakatçi Hizmeti

Refakatçi hizmeti hastanın ihtiyacına bağlı olarak pek çok alanda verilebilen bir sağlık desteğidir. Ameliyat sonrası hasta bakımı, Covidli hasta bakımı, Alzheimer/Parkinson hastalarının bakımı, fiziksel problemlere yönelik hasta bakımı gibi farklı alanlara yönelik olarak sağlanan bu destek için profesyonel bir ekibin iş birliği gereklidir.

Ev ortamında verilen sağlık hizmetinde gerekli tüm teknik donanım karşılanmakta, hastanın konforuna ve sağlığına yönelik uygun koşullar hazırlanmaktadır. Hastane ortamında da günlük refakatçi hizmeti almak mümkündür. Tedavisine hastanede devam eden hastaların içinde bulunduğu süreç her ne olursa olsun sağlık ekibi tarafından destek verilmektedir. Günlük yaşamda çalışmak zorunda olan, yaşlı bakımı konusunda tecrübeli bir kişinin refakat desteğine ihtiyaç duyan her birey bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilmektedir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN: 0533 301 12 00

Yaşamsal Devamlılık İçin Refakatçi Desteği

Refakatçilerin sağladığı en büyük kolaylıklardan biri de kişinin günlük ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Bilindiği gibi yaşlılık süreci kişinin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabildiği, hem fiziksel hem de ruhsal birçok rahatsızlığın meydana gelebileceği bir süreçtir. Bu süreçte verilebilecek en temel destek refakatçi desteğidir. Çalışan aileler genellikle günlük refakatçi desteğinden faydalanmaktadır. Bu destek çerçevesinde refakatçinin temel görevleri;

  • Hastanın kullanmakta olduğu ilaçların verilmesini sağlamak ve takibini yapmak,
  • Hastanın içerisinde bulunduğu yaşam alanının güvenliğini ve konforunu sağlamak,
  • Hastanın mevcut hastalığına yönelik tanı ve takip süreçlerinin kontrolünü sağlamak,
  • Ailenin gün içerisinde bilgilendirilmesi,
  • Aciliyet gerekli durumlarda ilgili sağlık desteğinin verilmesi,
  • Rutin aktivitelerinin ve ihtiyaçlarının (yeme, içme, uyku, boşaltım) devamlılığının sağlanması,
  • Gerekli durumlarda hastanın yara bakımının yapılması,
  • Hastanın kas kaybı yaşamaması adına fiziksel eylemleri konusunda destek verilmesi,
  • Ruhsal sağlığına yönelik koşulların sağlanması için ailelere hastanın durumu hakkında bilgi verilmesi.

Yaşlılık Sürecinde Refakatçi Hizmeti

Refakatçilerin yalnızca hastanın ihtiyacı doğrultusunda hazırladığı plana göre faaliyet gösterdiği alanlar da bulunmaktadır. Örneğin; ağır hastaların bakım sürecinde doktor tarafından hazırlanmış programa göre refakatçinin çalışma planı değişebilmektedir. Aynı zamanda yaşlılık sürecinde bunama ve demans gibi durumlarla karşı karşıya kalan hastaların mental gelişiminin tamamen kaybedilmemesi adına profesyonel destek de sağlanabilmektedir.

hastanede hastaya refakatçi hizmeti
hastanede hastaya refakatçi hizmeti

Fiziksel Kayıplar İçin Refakatçi Hizmeti

Yaşlanma evresinde görülebilen fiziksel problemler nedeniyle hastaların günlük eylemlerini gerçekleştirmekte zorlandığı hatta kimi zaman kayıplarla sonuçlanabilen durumlar da gözlemlenebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastanın tekerlekli sandalyedeki aktivitelerini tamamen birine muhtaç olma psikolojisi oluşturmadan, kendisinin de gerçekleştirebilmesini sağlamak, hem ruh sağlığı hem de fiziksel sağlık açısından oldukça önemlidir. İlgili koşulların oluşturulabilmesi ancak bu konuda eğitim almış, tecrübeli kişiler aracılığıyla mümkündür. Bu nedenle günlük refakatçi desteği yaşlılık evresinde yaşamsal motivasyonu olumlu yönde etkilemektedir.

Profesyonel Destek, Güvenilir Hizmet

Refakatçi desteğinde en önemli ilkelerin başında güvenilirlik gelmektedir. Hasta yakının güvenle sevdiği kişileri emanet edebilmesi için güven, vazgeçilmez bir unsurdur. Unutulmamalıdır ki verilecek günlük refakatçi hizmetinin profesyonellik vizyonu taşıması, güvenin oluşmasının öncelikli unsurudur. Bu nedenle görev alan kişiler deneyimli ve güvenilir çalışanlardan oluşmaktadır. Eğer haftalık refakatçi hizmeti isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Hem günlük hem haftalık hem de aylık olarak sizlere refakatçi hizmetleri sunuyoruz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN: 0533 301 12 00