Hastalarınıza Yatılı Refakatçi

Yatılı refakatçi hizmetlerimiz ile  sizlere en iyi hasta bakıcı elemanları buluyoruz. Akrabanız veya kendiniz, hastalık nedeniyle hastanede veya evde yatmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda, bakacak kimsesi olmayan kişiler için hasta bakıcı ihtiyacı doğabilir. Genellikle hasta bakımı 7/24 olması gereken bir süreçtir. Bu nedenle hasta bakıcının yatılı olması çok daha mantıklı olacaktır. Gece eşlik edecek kimsesi olmayanlar için hasta bakıcı desteğine ihtiyaç duyulacaktır.

Refakatçi Nedir?: Sağlık nedenleriyle evde veya hastanede yatan yakınımıza gündüz veya gece yatılı yardım eden kişidir. Bu kişi işini profesyonel olarak yapan bir bakıcı olabileceği gibi, hemşirede olabilir. Hastanızın sağlık problemleri ile ilgili hassasiyete göre seçenekler farklı olacaktır. Serum takılması, iğne yapılması gibi desteklere ihtiyaç varsa, hemşire daha doğru bir seçim olacaktır.

Hastalarınıza Yatılı Refakatçi

Hasta Bakımı

Hasta bakımı işi çok kolay bir iş değildir. Hasta bakıcı olarak seçilecek kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Hasta bakımı, hastanın kendi evinde olabileceği gibi, hastane ortamında da olabilir. Bu hizmeti verecek olan kişinin, her şeyden önce hasta psikolojisinden anlıyor olması gerekir. Öbür türlüsü iki taraf içinde yorucu bir dönem olur.

Hasta psikolojisinden anlaması da yeterli değildir. Bunun yanında, sabırlı, sakin, güvenilir, temiz, düzenli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Bir hastanın hareket kısıtlaması olacağı düşünülecek olursa, güçlü kuvvetli bir hastabakıcının eşlik etmesi gereklidir. Hastalarınıza yatılı refakatçi ararken bu kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Hasta bakıcı olan kişilerin, referanslarına bakarak seçim yapmanız önemlidir.

HEMEN ARA: 0533 301 12 00

Hasta Bakıcıya Neden İhtiyaç Vardır?

uzman hasta bakıcı ve refakatçi
uzman hasta bakıcı ve refakatçi

Hasta bakımı kolay bir süreç değildir. Fiziksel dayanıklılığın yanında, moral olarak ta dayanıklı olmak gerekir. Bir kişiye bağımlı olarak bir günü veya geceyi geçirmek yıpratıcı bir iştir. Çok fazla sabır ve anlayış ister. Bu nedenle konusunda profesyonel olan kişilerin bu işi yapmaları önemlidir. İlaçlarına dikkat etmek, saatlerini düzenlemek, yiyecek dengesini sağlamak gerekmektedir.

Hasta bakımında belli bir noktadan sonra yakınları yetişememektedir. Ama mesleği bu olan kişiler, bu işi çok daha kolay bir şekilde yapabilirler. Her iş konusunda uzman olan kişi için daha kolaydır. Ama güvenilir kişilerle çalışmak gerekir. Çünkü sevdiklerinizi yabancı birine emanet etmek çok kolay değildir.

Hastalarınıza yatılı refakatçi ararken tüm bunları göz önüne almanız gerekmektedir. Üzerinizdeki sorumluluğu, hasta bakıcı ile paylaşarak daha rahat bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı noktalarda paylaşım, hasta sahibini de rahatlatacaktır. Gündüz kalacak ya da yatılı gelecek hasta bakıcı arayışınıza göre, doğru firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Covidli hastaya refakatçi hizmeti
Covidli hastaya refakatçi hizmeti

Hasta Refakatçisinin Görevleri

Hasta refakatçisi normal bir bakıcıdan daha fazla sorumluluğa sahiptir. Çünkü doktorun bazı talimatları olabilir. Bunların yerine getirilmesi gerekmektedir Ayrıca ailenin beklentileri doğrultusunda, bakım işlemlerinin yapılması istenir. Hasta tuvalete giderken eşlik edilmesi, belki altının bezlenmesi veya ilaçlarının düzeni konusunda hassas olunması gerekmektedir. Bazen hastanın egzersizlerinin yaptırılması, masaj yapılması gibi sağlık destekleri gerekebilir.

HEMEN ARA: 0533 301 12 00

Hasta Bakıcının Özellikleri

Hata bakıcı ile hasta arasında bir uyumun olması çok önemlidir. Hastalarınıza yatılı refakatçi seçerken, buna dikkat etmeniz gerekir. Çünkü 7/24 bir arada olacakları için uyum sağlamaları önemlidir. Ayrıca güvenilir bir kişi olmalıdır. Bazı talimatları dinliyor ve uyguluyor olması gerekir. Bu konuya da dikkat etmek gerekir. Hasta bakıcı olan kişiyle evi paylaşacağınız için ev halkı ile uyumu da çok önemlidir.

Hastalarınıza yatılı refakatçi seçerken, doğru firma ve kişi ile iletişime geçtiğinizden emin olunuz. Hastalarınızın, hastalık derecesi arttıkça gösterilen özende o oranda artacaktır. Kaliteli bir refakatçi, hastanın düzenini biler ve takip eder. Hastanın temizliğine özen gösterir. Odasını sık sık havalandırır. Hastanın kişisel bakımına özen gösterir. Hastayı gözlem altında tutarak, anlık değişimleri takip eder.