Hastanede Hastaya Refakatçi

Hastanede hastaya refakatçi hizmetlerimiz: Refakatçi özellikle hastanede yatmak zorunda olan hataların hayatını kolaylaştırmak için bir gerekliliktir. Hatta hastanede yatarak tedavi gerektiren birçok hastalıkta, ameliyat sonrasında refakatçi hastanenin zorunlu tuttuğu bir durumdur. Hastanın bakımı açısından önemli olduğu kadar acil olarak gelişebilecek olumsuz bir durumun sağlıkçılara bildirilmesi nedeniyle de önemlidir.

Acil Refakatçi Nasıl Bulunur?

Hastanede tedavi altında olan hastalarınız için refakatçi bir sorun olabilmektedir. Günümüz koşullarında hastanın bir yakını aynı şehirde bulunamayabilir. Farklı birçok nedenle hastanede yatan bir yakınınız için refakatçi bulmakta zorlanabilirsiniz. Büyük bir ihtiyaç olan hastanede hastaya refakatçi bulmak zor bir durum haline gelebilir. Böyle bir durumda deneyimi bir hasta refakatçi hizmeti almanız sizin için en kolay ve doğru olan çözümdür. Refakatçi hizmeti sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda hastanıza deneyimli bir refakatçi bulabilirsiniz. Acil durumlarda bir yakınının hasta yanına ulaşabilmesi için gereken süre boyunca refakatçi hizmeti alabilirsiniz.

hastanede hastaya refakatçi hizmeti
hastanede hastaya refakatçi hizmeti

Refakatçi Hizmeti Nedir?

Farklı nedenlerle hastalarının yanında kalamayacak olan kişiler için verilen bir hizmettir. İş, sağlık gibi bazı nedenlerle hastanın kendi yakınları arasında bir refakatçi bulunmayabilir. Bu durumda kurumsal firmalardan hastanede hastaya refakatçi hizmeti problemi ortadan kaldırmaktadır.

Deneyimli personellerle hizmet sağlandığından hastanın güvenliği ve sağlığı rahatlıkla emanet edilebilir. Refakatçi personel deneyim sahibi olması nedeniyle hastanın tüm kişisel ihtiyaçlarına kolayca yardımcı olabilmektedir. Ayrıca kullanılan ilaçların saat ve adet bilgilerini takip edebilecek şekilde deneyimlidir.

Tüm personel dikkatli şekilde hastanın sağlığındaki anlık değişimleri fark edebilecek düzeydedir. Olası bir durum değişikliğinde yapması gerekenler, sağlık ekibine ulaşması konusunda bilgi sahibidir. Yakınlarınıza deneyimli refakatçi hizmeti sağlayarak onları güvenle emanet edebilirsiniz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN: 0533 301 12 00
Yatalak Hasta Bakıcı Bayan eleman
Yatalak Hasta Bakıcı Bayan eleman

Refakatçinin Görevleri Nelerdir?

Refakatçi olarak hasta yanında kalan kişiyi bazı görevler beklemektedir. Bunların en başında hastanın kişisel ihtiyaçları gelmektedir. Özellikle yemek yerken, tuvalete gidip gelirken hastaların yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca banyo, kıyafet değişimi gibi bazı bakım ihtiyaçlarında da yardım almaları gerekebilir.

Tüm bu ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılayabilmesi için hastanede hastaya refakatçi mutlaka gereklidir. Refakatçi tüm bunlara yaparken hastanın kullanması gereken ilaçların da takibini yapmalıdır. İlaçların düzenli kullanımı da refakatçinin görevleri arasında yer alır. Ayrıca hastanın odasının temiz tutulması, havalandırılması ve kişisel eşyalarının düzenlenmesi de refakatçinin görevidir. Uzman hasta bakıcı gibi bir ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Acil refakatçi Hizmetleri
Acil refakatçi Hizmetleri

Refakatçide Bulunması Gereken Özellikler

Hastaya refakat etmek oldukça zor bir iştir. Bu nedenle hastaya refakat edecek kişinin bazı özellikleri taşıması önemlidir. Öncelikle hasta refakatçisinin soğukkanlı ve sabırlı bir kişi olması gereklidir. Bu konuda deneyimli olması da önemlidir. Ayrıca güvenilir, güler yüzlü, dikkatli ve titiz olmalıdır. Hastanın işlerinde yardımcı olabilecek bedensel kuvvete sahip olmalıdır. Hastalığın vermiş olduğu psikolojik baskıyı anlayışla karşılayabilmeli, hastaya güler yüzlü olabilmesi de önemlidir.

Aynı zamanda hastanın kullanması gereken ilaçların takibini yapabilecek düzeyde olmalıdır. Hastanın sağlık durumunda oluşabilecek ani değişimleri fark edebilecek dikkate sahip olması ise büyük önem taşır. Bu nedenle yakını hastaya refakat edemeyecekse kurumsal bir hizmet ile hastanede hastaya refakatçi bulunması önemlidir. Böylece hastanın güvenliği ve sağlığı açısından deneyimli bir refakatçi kolayca bulunabilir.

Refakatçi Ücretleri Hakkında

Refakatçi ücretleri genellikle hasta yanında kalınacak gün, saat ve yatılılık gibi durumlara göre farklılık oluşabilmektedir. Refakatçi hizmetleri 12 saat olarak alınabildiği gibi yatılı refakatçi hizmeti almak da mümkündür. Bu nedenle fiyatta sizin ihtiyacınıza göre alacağınız hizmete bağlı olarak değişiklikler olabilmektedir Ayrıca hastanın sağlık durumu da fiyatlarda etkilidir. Hastanın sağlık durumuna göre yapılması gereken hizmetler artabilir veya azabilmektedir. Bu açıdan fiyatlarda da azalma ya da artma görülebilmektedir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN: 0533 301 12 00